KARINCA LOJİSTİK, DİJİTAL DÖNÜŞÜM YOLCULUĞUNA ARETE İLE BİRLİKTE ÇIKIYOR

300 adetlik araç filosu, 100.000 metrekareye ulaşan depolama alanı, Türkiye ve dünya geneline yayılmış ofis ve acente ağıyla Türkiye lojistik sektörünün devlerinden Karınca Lojistik, S/4HANA, SAP İş Zekası  ve SuccessFactors  ile başladığı dijital dönüşüm yolculuğunda iş ortağı olarak ARETE’yi seçti.

2017 yılı Şubat ayında başlayan projenin kapsamında; SAP’nin ERP’sini baştan yazarak sadeleştirip hızlandırdığı ve kullanıcı dostu Fiori  ekranlarıyla sunduğu yeni nesil ERP çözümü S/4HANA, tüm insan kaynakları süreçlerinin bulut platformda yönetilmesine olanak sağlayan SAP SuccessFactors ve karar destek sistemlerinin önemli bir parçası SAP İş Zekası raporlama çözümleri yer alıyor. Aynı zamanda ARETE’nin SAP tamamlayıcı çözümler kapsamında Fiori üzerinde geliştirdiği basit arayüzlere ve son derece sade süreçlere sahip bulut lojistik çözümleri de proje kapsamında yer alıyor.

Dünya çapında lojistik çözümler üretmekte olan Karınca Lojistik, ARETE danışmanlığında gerçekleştireceği kapsamlı dijital dönüşüm projesi ile tüm iş süreçlerini entegre ve tek bir sistem üzerinden yöneterek daha hızlı ve verimli iş süreçleriyle hizmet kalitesini giderek arttırmayı hedefliyor.

Lojistik sektörünün önde gelen işletmelerinde bir çok kapsamlı SAP projesini başarıyla hayata geçirmiş olan ARETE, bu proje ile lojistik sektöründeki başarılı projelerine bir yenisini daha ekliyor. Projenin 2018 yılı Ocak ayında canlı kullanıma alınması planlanıyor.

KARINCA LOJİSTİK:

1986 yılında kurulmuş olan Karınca Lojistik, Kontrat Lojistiği, Tehlikeli Madde Taşımacılığı, Intermodal Taşımacılık, Yurtiçi Lojistik, Uluslararası Taşımacılık, Gümrükleme, Enerji, Fuar ve Proje Taşımacılığı ile sektöre özel lojistik hizmetler üreten; bu perspektif ile Moda/Tekstil, Otomotiv, Enerji ve Perakende sektörlerinde uzmanlaşmış bir lojistik şirketidir.

Kaydet

2017-08-07T15:03:48+00:00