AYNI HIZDA MUHASEBE VE FİNANS SÜREÇLERİ

Finans departmanı tarafından gerçekleştirilmiş finansal hareketlerin muhasebe departmanı tarafından kayıt altına alınması artık daha kolay. Kullanıcı adı ve şifre hatırlama gereksinimi duymadan hatta geçici şifrenin iletildiği telefona bile ihtiyacınız olmadan hesap detaylarına ulaşmanız mümkün.

Gün bitmeden gün sonu bakiyenizi alabildiğiniz ve raporlayabildiğiniz, banka kayıtlarınızı optimum seviyede otomatik hale getirebildiğiniz e-Hesap Özeti ürünümüzün ayırt edici özelliklerini anlatmadan önce bu yola çıkarken bizi güdüleyen “Muhasebeyi, Finans ile aynı hıza taşıyalım” fikridir. Her ne kadar işin teknik tarafında olsak da son kullanıcı için en faydalı ve kullanışlı ekranları tasarlayarak ürünü daha fonksiyonel hale getirmeyi amaçladık ve Doğuş Holding, Bayraktar Holding, THY Opet Havacılık Yakıtları A.Ş., DİMES A.Ş. grup şirketleri gibi müşterilerimizde yaptığımız entegrasyon ve düzenlemelerden sonra aldığımız olumlu kullanıcı geri dönüşleri de ürünümüzün başarısını kanıtlıyor.

ARETE e-Hesap Özetinin ayırt edici özellikleri nelerdir?

  • WSDL Hizmeti sağlayan bütün bankalar ile SSL güvenlik protokolü üzerinden tam entegrasyon
  • Günlük verilerin otomatik olarak sorgulanması ve takibi
  • Kullanıcı dostu yönetim kokpiti ile alınan verinin detaylı olarak görüntülenmesi
  • Geçmiş günlere ait dosyaların muhasebeye aktarılabilmesi
  • Banka hesabı ile SAP hesabını karşılaştırma kolaylığı
  • Fiori kullanılarak geliştirilen finansal yönetim rapor ekranları
  • Türetme fonksiyonunun efektif olarak kullanılabilmesi

Finansal verileriniz güvende mi?

Ürünümüzü detaylandırırken, öncelikle güvenlikten başlayalım. Finansal verilerinize en az sizin kadar değer veriyoruz ve bilgilerinizi hiç bir koşulda SAP sisteminiz dışına çıkartmıyoruz. Doğrudan SAP üzerinden bağlantı sağlıyoruz ve direkt olarak SAP’de kayıt altına alıyoruz.

Kullanıcı dostu yönetim kokpiti

Yönetim kokpitinde her bir hesabın ilgili gün için açılış ve kapanış bakiyesi, ilgili banka muavin hesabının SAP bakiyesi gibi veriler başlık bilgisi olarak yer almaktadır, hatta trafik ışığı mantığıyla ilk bakışta algıyı kolaylaştırabilecek ufak detaylarda mevcut. Gerçekleşen işlemleri bankada gerçekleştiği işlem sırasıyla görüntüleyebildiğiniz gibi, aynı ekranda muhasebeleştirmek ve ters kaydını almak da oldukça kolay. Muhasebe belgesinde muavin banka hesabımız karşısında çalışan satırları farklı gerekçelerle çoklu satır haline getirmek de mümkün.

Geçmiş günlere ait dosyaların muhasebeye aktarılabilmesi

Günlük olarak aldığımız verileri SAP tablolarında arşivlediğimiz için geçmişe dönük olarak raporlama veya muhasebeleştirme işlemini yeniden yapma olanağı sağlıyoruz.

Bütün banka hesaplarınızı ve hesap detaylarını görüntüleyebildiğiniz ve muhasebeleştirebildiğiniz, kullanımı gerçekten çok basit olan kokpit ekranını mutlaka görmenizi isterim. Demo talepleriniz için: sales@arete.com.tr

Türetme fonksiyonu size ne sağlar?

e-Hesap Özeti çözümümüzün en güçlü özelliği olan türetme fonksiyonu üzerinde duralım. Bankadan aldığımız veriler ne kadar detaylı olursa olsun muhasebeleştirmeden önce çeşitli nesne girişlerinin (İş alanı, masraf yeri, sipariş, PYP öğesi vs.) sağlanması gerekmektedir. Tam da bu noktada türetme fonksiyonu gerekli parametrelerle uyarlandığı takdirde türetmek istediğimiz alanları doldurabildiği gibi ihtiyacımız olmayan alanları da temizleme yeteneğine sahip.

Fiori kullanılarak geliştirilen finansal yönetim rapor ekranları

Farklı bankalardaki farklı hesapların anlık bakiyelerini tek tek kontrol edip rapor listesine girişini yapmak ve bu raporu doğru olarak hazırlamak oldukça zaman alan bir işlemdir. İşlem tipi bazında çeşitli başlıklar altında topladığımız tutarları raporlayabilmek, açılış ve kapanış bakiyelerini görüntülemek e-Hesap Özeti çözümümüzün raporlaması ile zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor.

Ayrıca geliştirdiğimiz fiori ekranı sayesinde hareket halindeyken bile kokpit ekranda bulunan bütün detay verileri görüntülemek mümkün.

Son olarak belirtmek isterim ki her ne kadar zamanın yeterliliklerine uygun olmasa da MT940 formatını da dosya kaynağı seçeneği olarak aynı kokpit ekranından yönetebileceğiniz şekilde kurguladık, bu sayede anlık hesap bilgileri iletimi için servis sağlayıcısı olmayan bankalarla da entegrasyon sağlayabiliyoruz.

 

Selamlar,

SAP FI Uygulama Danışmanı

Gürhan Kutsal

 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz: sales@arete.com.tr

2018-06-05T14:18:27+00:00