ARETE Finansal Kokpit Uygulamaları 2020-10-26T14:33:21+00:00

ARETE Finansal Kokpit Uygulamaları

“En kritik finansal operasyonlarınızı hızlı ve kolayca yürütün”

 ARETE Finansal Kokpit Uygulamaları; en kritik finansal operasyonlarınızı kolaylıkla sürdürmenizi ve iş süreçlerinizi kullanıcı dostu Fiori ekranları üzerinden yürütmenizi sağlıyor. Manuel yürütülen günlük muhasebe/finans işlemlerinin; kokpit üzerinden hızlı bir şekilde girişini yapabilir ve bu işlemleri yönetici (SAP Standart Onay Süreci/Workflow) onayından geçirerek güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Merkezi Kokpit Üzerinden Yönetilen Finansal Uygulamalar

Kolay Raporlama ve Güvenli Finansal Operasyonlar

Tüm bankalarla hazır entegrasyona sahip Finansal Kokpit Uygulamalarında; nakit akışınızı anlık olarak takip edebilir, toplu ödeme uygulamaları sayesinde cari ödemeleri, virman ve cari avans işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Manuel, sanal pos ve e-Hesap Özeti uygulamalarını kullanarak tahsilatlarınızı etkin bir şekilde yönetebilirsiniz. Uygulamalarda yer alan akıllı raporlar ile günlük verilere ulaşabilirsiniz.

ARETE Finansal Kokpit Uygulamalarının

Tüm Fonksiyonlarına Göz Atın

Havale ve EFT süreçlerinin Yabancı Para ödemesi dahil olmak üzere  SAP üzerinden FTP hizmeti sağlayan tüm bankalarla güvenli şekilde (SFTP) otomatik olarak gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Tüm süreçler ödeme talebi oluşturma, onaya gönderme (Onay-Red), muhasebeleştirme (Ters Kayıt), akıbet okuma şeklinde tek ekrandan yönetilebilecek kısımlara ayrılmıştır.

  • Cari Ödemeleri
  • Cari Avans
  • Virman
  • Ödeme Talebi

Verilen çek girişi, ödeme girişleri, raporlanması gibi işlemler yapılabilmektedir. Alınan çekler tarihe göre raporlanabilmektedir. Verilen ve alınan çeklerin vadesi yaklaştığında mail gönderimi otomatik olarak gönderilecek şekilde uyarlanabilmektedir.

DBS (Doğrudan Borçlandırma Sistemi) limiti olan müşterilerin limitleri, faturaları SAP üzerinden takip edilerek otomatik olarak muhasebeleştirilmesi ve tahsilatı yapılabilmektedir.

  • Limit Güncelleme
  • Bankaya Fatura Dosyası Gönderimi
  • Akıbet, Tahsilat, Fatura İptali
  • Raporlama

Fiori ekranları üzerinden sanal pos çekim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Fiziksel postan yapılan çekimler sonrası 108 girişleri yapılmakta ve muhasebeleştirilmektedir. Banka bazlı kampanya tanımlanmakta ve taksit sayısı, gün vs. gibi parametreler ile vade tarihleri sistem tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Bankaya yatan pos ödemeleri sonucu 102 girişleri yapılabilmekte ve 108 kayıtları ile denkleştirilen muhasebe kayıtları atılmaktadır.

Şirketin yaptığı tüm manuel talimat gönderme süreçleri Fiori ekranları üzerinden yapılabilmektedir. Bu ekranlardan bankalara e-posta ya da faks yoluyla oluşturulan talimatlar gönderilebilmektedir. Islak imzalı talimatlar da sisteme yüklenebilmektedir.

Taksitli, spot, rotatif kredi, vadeli mevduat girişleri, rapor ve icmallerin takibi yapılabilir. Sistem tarafından hesaplanan tutarlar otomatik olarak hesaplanabileceği gibi manuel giriş de yapılabilmektedir.

Tüm ÖDK’lı (Alınan-verilen teminatlar vb.) giriş işlemleri, raporlamaları bu ekranlardan yapılabilmektedir.

Tüm bankalarla entegrasyonu bulunan ARETE E-Hesap Özeti Çözümüyle, günlük verilerin otomatik olarak sorgulanması, takibi ve raporlanması kolayca yapılabilir. Günlük banka hareketlerinin kalem bazlı detay kontrolü, otomatik olarak kayıt altına alınması ve hesaba ait bir çok işlem elektronik ortamda takip edilebilmektedir.

Sistem üzerinde banka limitleri tanımlanır ve kullanılan kredi vb. işlemler ile bu limitlerde kullanılan/kalan bakiyeler takip edilebilmektedir.

TCMB’den gelen döviz kurları grafik olarak raporlanabilmektedir.

Banka bağımsız vadesiz bakiyeler, kredi bakiyeleri, mevduat (TRY, USD, EUR…) vs. hepsinin para birimi bazında bakiyesi ve TRY cinsinden o günkü kura göre çevrilmiş bakiyesi raporlanabilmektedir.

Sistemdeki tüm veriler Fiori üzerinden grafik gösterim şeklinde raporlanabilmektedir.

Nakit akışı, günlük/haftalık/aylık olarak raporlanabilmektedir.

Demo için hemen bize ulaşın