SAP Sektörel Hızlandırıcı Çözümler I Eğitim I Enerji I Moda 2022-09-23T14:20:09+00:00

 Sektörel Hızlandırıcı Çözümler

Standart SAP süreçlerinin dışında sektörünüzün kendine özgü süreçleri için geliştirilmiş çözümlerle iş süreçlerinizi kolaylıkla yönetin. Eğitimden enerjiye, kimyadan tekstile, lojistikten ithalata, gıdaya ve hayvancılığa kadar uzanan geniş bir yelpazede sunduğumuz sektör çözümleri ve uzmanlıklarımızdan yararlanın.

Eğitim

Kampüs Yönetiminde Deneyim ve Kalite

Bilişim  altyapısını yenilemeyi hedefleyen eğitim kurumları için  SAP SLcM ( Student Lifecyle Management ) çözümü eğitim sektörünün bütün ihtiyaçlarını tek bir platform içerisinde sunuyor.  SAP SLcM çözümü ile ülke, dil, yerel özellikler ile üniversiteler arasında genel kabul görmüş süreçlerin yapılanmasını sağlayabilirsiniz. SAP SLcM alanındaki deneyimlerimizden yararlanarak, üniversitenize ait tüm öğrenci süreçlerini, idari ve akademik süreçleri kolaylıkla yönetebileceğiniz bir sisteme hızla sahip olabilirsiniz.

 

Kaydet

Kaydet

SAP SLcM Çözümünü Yakından Tanıyın

Öğrencilerinizin ve Personelinizin Hayatını Kolaylaştırın 

Kullanımı kolay ve tüm mobil cihazlardan erişim sağlayabildiğiniz bir öğrenci sistemi hayal edin. Öğrencileriniz kalan ders kredileri, genel not ortalamaları gibi önemli tüm bilgilerini kolayca takip edebilsin, ders kayıtlarını hızlıca yapabilsin. Üniversite içinden ve dışından gelen başvurular kolaylıkla izlensin, mali işlerden kayıt işlemlerine tüm süreç su gibi akıp gidecek şekilde hızlı ve kolay yönetilsin. SAP SLcM çözümüyle tüm bunları sizin için gerçekleştirmeye adayız!

Kullanıcı Dostu, Kolay ve Entegre Kampüs Yönetimi

Küresel bazda güçlü referanslara sahip SAP SLcM çözümü ile ülke, dil, yerel özellikler ile üniversiteler arasında genel kabul görmüş süreçlerin yapılanmasını sağlıyoruz. Ülkemizin önde gelen üniversiteleri ve eğitim kurumları tarafından da tercih edilen çözüm kapsamında Kurumsal Kaynak Planlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi, SAP Öğrenci İşleri Bilgi Yönetim Sistemi, Bütçe ve Planlama, İş Zekası uygulamaları bulunuyor. Çözüm kapsamındaki portal ve mobil uygulama seçenekleri ile yönetim servislerine çok kanallı erişim olanakları sunuyoruz.

Bilişim altyapınızı yenilemeyi hedefliyorsanız SAP SLcM (Student Lifecycle Management) çözümünden ve ARETE’nin bu alandaki özel uzmanlığından yararlanın.

Öğrenci alım sürecinde ilk ilişki noktasından başlayarak, üniversitelerin ve eğitim kurumlarının aşağıdaki temel işlevlerle eğitim süreçlerinin yönetimini sağlıyoruz. Tüm temel işlevlerin yanında özel geliştirmelerle çözümü genişletiyor, hayal ettiğiniz kampüs yönetim sistemini size sunuyoruz.

Son projemizi inceleyin: Kadir Has Üniversitesi SAP SLcM Projesi Canlı Kullanımda!

SAP SLcM ile yönetebileceğiniz süreçler:

Öğrenci Alımı Yönetimi

Öğrenci alımı ve tanıtım kampanyaları
Aday öğrencilerle iletişim kurma
Kampanyaların etkilerini değerlendirme

Kabul

Kabul işlemleri
Öğrenci başvuruları izlenmesi ve kayıt ücretlerinin ödenmesi

Geçişler ve Denklik Belirleme

Öğrencilerin geçiş denkliklerinin belirlenmesi

Kayıt

Tüm akademik verilerin ve öğrenciyle ilgili süreçlerin ortak veri tabanında bütünsel süreçlerle gerçekleştirilmesi

Ders Kaydı

Öğrencilerin derslere çok kanallı işlemlerle çevrimiçi olarak kaydolması
Bilgisayar destekli eğitim sistemleri ile entegrasyon (e-learning)

Akademik Danışmanlık

Öğrencilerin mezuniyet gereklerinin yerine getirilmesi için bilgilendirme

Öğrenci Finansal Bilgileri

Öğrencilerin ders/kayıt ücretlerini hesaplaması/izlemesi

Sınav ve Not Verme

Öğrencilere sınav ve uygulamalar için not verme
Öğrencilerin notlarını görmesi ve transkript talepleri

Akademik Gelişim

Öğrencinin ilerlemesinin izlenmesi

Kayıt Yenileme

Öğrencilerin çevrimiçi olarak çok kanallı bütünsel süreçlerle kaydolması

Program Değiştirme

Öğrencilerin çevrimiçi olarak program değiştirme servislerine erişmesini sağlama

Mezuniyet Koşulları Denetimi

Öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin öğrencinin mezuniyet durumunu denetlemesi

Mezuniyet Yönetimi

Öğrencilerin mezuniyet başvurularını izleme ve mezuniyet koşullarını değerlendirme
Öğrencilerin mezuniyet başvurularına erişmelerini sağlama

Mezun İlişkileri

Mezun öğrencilerle olan ilişkilerin sürdürülmesi

Enerji ve Dağıtım

Perakende ve Dağıtımda Rakipsiz Çözüm

Bir enerji şirketiyseniz, SAP IS-U (Utilities-Enerji ve Dağıtım Uygulamaları) çözümüyle abonelerinize daha iyi hizmet sunabilmek için tahakkuk ve faturalama gibi temel süreçleri en etkin şekilde yönetebilirsiniz. Bir atık imha şirketiyseniz, SAP IS-U çözümüyle tüm iş süreçlerinizin ihtiyaçlarına yanıt veren kapsamlı bir lojistik, faturalama, servis ve müşteri hizmetleri sistemiyle mükemmel süreçlere sahip olabilirsiniz. Kapsamlı ve etkin bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sisteminin tüm avantajlarını sektörünüze özel olarak sunan SAP IS-U  ile müşterilerinize en iyi hizmet verebilme fırsatından yararlanın.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

SAP IS-U Çözümünü Yakından Tanıyın

Perakende ve Dağıtımda Rakipsiz Çözüm 

Elektrik, doğalgaz ve su dağıtımı veya atık yönetimi konusunda faaliyet gösteriyorsanız ve hizmet kalitenizi nasıl arttıracağınız hakkında çözüm arayışındaysanız size bir önerimiz var: SAP IS-U!

Günümüzün düzensiz pazarları ve rekabetin artmasıyla, gelir potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için müşteri ihtiyaçlarını mümkün olduğunca en iyi şekilde karşılamak, onların özel gereksinimlerini anlamak için özel operasyonel bilgileri kullanmak gerekiyor.

Enerji dağıtım ve atık şirketlerinin tüm servislerini destekleyen, süreç odaklı bir satış ve bilgi sistemi olan SAP IS-U (SAP Utilies-Enerji ve Dağıtım Uygulamaları Çözümü), sektörünüz için özelleştirilmiş bir ERP sistemi olarak hem iş süreçlerinizi en iyi şekilde yönetmenizi hem de hizmet kalitenizi arttırmanızı sağlıyor.

Bir enerji şirketiyseniz, SAP IS-U çözümüyle abonelerinize daha iyi hizmet sunabilmek için tahakkuk ve faturalama gibi temel süreçleri en etkin şekilde yönetebilirsiniz. Bir atık imha şirketiyseniz, SAP IS-U çözümüyle tüm iş süreçlerini kapsayan kapsamlı bir lojistik, faturalama, servis ve müşteri hizmetleri sistemiyle mükemmel süreçlere sahip olabilirsiniz.

Kapsamlı ve etkin bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sisteminin tüm avantajlarını sektörünüze özel olarak sunan SAP IS-U ile müşterilerinize en iyi hizmet verebilme fırsatından yararlanın.

ARETE, güçlü referanslarıyla bu alanda size destek olmaya hazır.

SAP IS-U (Utilities) Uzmanlıklarımız:

FI-CA (Contract Accounts)
CRM
Billing & Invoicing
DM (Device Management)
WM (Work Management)

SAP IS-U alanındaki referanslarımıza göz atın!

Aydem
İgdaş

 Lojistik

Kusursuz Lojistik Süreçleri

ARETE Lojistik Çözümüyle, SAP sisteminizde nakliye, sevkiyat, satın alma, stok kontrolü, ithalat, ihracat gibi temel lojistik süreçlerin yanında depolama, taşıma ve gümrükleme, çapraz sevkiyat (cross-docking), yük birleştirme, nakliye maliyeti ve dağıtım optimizasyonu ile müşteriye özel işlemler (etiketleme, paketleme, palet birleştirme, palet bozma) gibi yan lojistik süreçleri de kusursuz şekilde yönetebilirsiniz.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

ARETE Lojistik Çözümünü Yakından Tanıyın

Eksiksiz Yönetilen Lojistik Süreçleri

Tedarik zinciri, dağıtım ve lojistik konularındaki proje tecrübelerimiz ve sektör deneyimimizle geliştirdiğimiz ARETE Lojistik Çözümü, tüm temel ve yan lojistik ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor ve size eksiksiz yönetilen lojistik süreçleri sunuyor.

Lojistik sektöründeki işletmenizin sektörünüze özel iş süreçlerini ARETE Lojistik Çözümüyle yeniden yapılandırıyor ve tüm süreçlerinizin entegre şekilde yönetmesine olanak sağlıyoruz.

Lojistik Sektörü Deneyimlerimizden Faydalanın

SAP Best Practices (En İyi İş Süreçleri) ile donatılmış ARETE Lojistik Çözümü, planlamadan sevkiyata kadar uzanan uçtan uca çözüm sunuyor.
ARETE Lojistik Çözümü SAP sisteminizde yürüttüğünüz nakliye, sevkiyat, satın alma, stok kontrolü, ithalat, ihracat gibi temel lojistik süreçlerin yanında depolama, taşıma ve gümrükleme, çapraz sevkiyat (cross-docking), yük birleştirme, nakliye maliyeti ve dağıtım optimizasyonu ile müşteriye özel işlemler (etiketleme, paketleme, palet birleştirme, palet bozma) gibi tüm yan lojistik süreçleri de kapsıyor.

Eksiksiz Lojistik Çözümünüz

Kazanımlar

Şirket bünyesindeki araçların sigorta poliçelerinin otomatik olarak muhasebeleştirmesi ve raporlanması sağlanır.
Nakliye sektöründe kasa işlemlerinin yoğunluğu göz önünde bulundurularak kasa işlemelerinin hızlı girişi ve  diğer modüller ile entegre çalışmasına imkan verir.
Ödeme ve tahsilat programı geliştirilerek en hızlı ve en güvenilir ortamda nakit akışının takibi, kısmi ödeme ve tahsilat yapılabilmesi sağlanır.
Lojistik hizmetlere yönelik faturalama, nakliye ve araç tahsis işlemlerini entegre bir ortamda yürütme kabiliyeti sağlar.
SAP kullanan müşteriler ile sağlanan entegrasyon ile yük bilgileri şirketin SAP sistemine otomatik olarak aktarılır.
Geliştirilen fiyatlandırma yapıları sayesinde fiyatlar takip edilen ölçütlere dayandırılabilir; ek maliyetlerin hesaplara otomatik olarak dahil edilmesine imkan tanır.
Araç tahsis ekranlarıyla farklı lokasyonlardaki nakliye bürolarının sefer statüleri takip edilebilir.
İşletme içerisinde bakım onarım oluşabilecek arıza kayıtları anında sisteme girilebilir, bakım ekipleri ile talep yapan birimler arasındaki koordinasyon hızla sağlanır.
Bakım maliyetlerinin iş gücü, malzeme ve harici alımlar (işçilik, malzeme) bazında ayrı kalemler şeklinde görülebilmesi mümkündür.

Lojistik sektörü referanslarımıza göz atın

Interkombi

Netlog Lojistik

Ran Lojistik

Polar XP

Kimya

Hazır Kavramsal Tasarım, Hızlı Implementasyon

ARETE Kimya Çözümü, kimya sektörünün ihtiyaçlarıyla birebir örtüşen hazır kavramsal tasarımı, test edilmiş ve başarısı kanıtlanmış kapsamı sayesinde on dört – on altı haftalık uygulama süresi sonunda hayata geçiriliyor. Sabit kapsam, sabit süre ve sabit fiyat garantisi ile kimya sektörünün gereklerini ve standartlarını eksiksiz olarak karşılıyor ve firmanıza hızlandırılmış iş süreçleri sunuyor.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

ARETE Kimya Çözümünü Yakından Tanıyın

Hazır Kavramsal Tasarım, Hızlı Implementasyon

Kimya sektörüne özgü süreçlerin birbiri ile entegre ve tek bir sistem üzerinden yönetilmesine olanak sağlayan ARETE Kimya Çözümü, kimya sektörünün tüm ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

ARETE Kimya Çözümü, kimya sektörünün ihtiyaçlarıyla birebir örtüşen hazır kavramsal tasarımı, test edilmiş ve başarısı kanıtlanmış kapsamı sayesinde on dört – on altı haftalık uygulama süresi sonunda hayata geçiriliyor. Sabit kapsam, sabit süre ve sabit fiyat garantisi ile kimya sektörünün gereklerini ve standartlarını eksiksiz olarak karşılıyor ve firmanıza hızlandırılmış iş süreçleri sunuyor.

Ana Veri Yönetiminde Hazır Şablonlar, Minimum Hata

İşletmelerin, ERP sistemlerinde operasyonel süreçlerin işleyişinde önemli rol oynayan müşteri, satıcı, ürün ağacı ve iş planı gibi ana verilerin doğru olarak hazırlamaları kritik önem taşıyor. ARETE Kimya Çözümü, kimya sektöründe yaygın olarak karşılaşılan ana verilerin doğru olarak hazırlanması sürecine hazır ana veri şablonları ve araçlarıyla çözüm getiriyor. ARETE Kimya Çözümü ile ana verileriniz daha hızlı ve minumum hata ile hazırlanıyor.

Esnek Raporlama ile Kolay Analiz, Hızlı Kararlar

ARETE Kimya Çözümü, kimya sektörüne sunduğu tüm özelleştirilmiş iş süreçlerinin yanı sıra, satış siparişi bakiye raporu gibi kapsamlı seçim ölçütleri olan, kolay anlaşılabilir, analiz olanağı sunan ve yönetim karar alma süreçlerini hızlandıran raporlar da sunuyor.

Kimya sektörü referanslarımıza göz atın

Betek

DYO

Polisan

Moda & Tekstil

Moda ve Tekstilde Fonksiyonel Çözüm

SAP FMS (SAP Fashion Management Solution) çözümü, moda ve tekstil sektörü için planlama, üretim ve dağıtım süreçleri için SAP HANA üzerinde uçtan uca çözüm sunuyor.  SAP FMS çözümü, SAP’nin üreticiler için sunduğu SAP AFS  ve perakendeciler için sunduğu SAP IS-Retail çözümlerinin fonksiyonlarını içermekle birlikte, geliştirilen ek fonksiyonlarıyla sektörünüze özel daha fonksiyonel ve eksiksiz bir çözüm sunuyor.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

SAP FMS Çözümünü Yakından Tanıyın

SAP HANA İle Daha Hızlı ve Entegre

Moda ve tekstil sektörü için planlama, üretim ve dağıtım süreçlerinde uçtan uca çözüm sunan SAP FMS (SAP Fashion Management Solution)  çözümü, SAP’nin üreticiler için sunduğu SAP AFS (SAP Apparel and Footwear Solution)  ve perakendeciler için sunduğu SAP IS-Retail (Merchandising for Retail)  çözümlerinin tüm fonksiyonlarını içeriyor, ayrıca geliştirilen ek fonksiyonlarla da sektörünüze özel eksiksiz bir çözüm sunuyor.

Dikey moda şirketlerinin perakende, toptan ve üretim süreçlerini tek sistem üzerinde yönetmelerini sağlayan, IS-Retail  ve SAP AFS  üzerinde kurulu SAP FMS  çözümü, SAP HANA  üzerinde çalışıyor ve HANA altyapısı ile gerçek zamanlı veriye erişim sağlıyor.

SAP AFS  ve SAP IS-RETAIL  çözümlerinin kullanımıyla doğan farklı sitemler ve bu sistemlerin entegrasyonunda ortaya çıkan sorunlar, global stokların izlenememesi, perakende, toptan ve e-ticaret süreçlerinde gerçek zamanlı veriye ulaşamama gibi bir çok sorun SAP FMS  çözümüyle ortadan kalkıyor.

Moda ve Tekstil referanslarımıza göz atın

Beymen
APS Tekstil

 Gıda ve Tüketici Ürünleri

Nihai Tüketicinin Tercihi Sizden Yana Olsun

Arz-talep dengesinin müşteri lehine değiştiği küresel rekabet ortamında, tüketici ürünleri sektöründe yer alan işletmelerin ürünlerini nihai tüketiciler tarafından tercih edilir hale getirmeleri  eksiksiz işleyen bir bilgi işlem alt yapısını şart koşuyor. ARETE Gıda ve Tüketici Ürünleri Çözümüyle, bu eksiksiz alt yapıyı kurarken maliyetleri minimumda tutabilmeniz, mevcut değerler korunurken yenilerinin yaratabilmeniz ve işletmenizin rekabet gücünün artırabilmeniz için size destek oluyoruz.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

ARETE Gıda Çözümünü Yakından Tanıyın

Nihai Tüketicinin Tercihi Sizden Yana Olsun

Arz-talep dengesinin müşteri lehine değiştiği küresel rekabet ortamında, tüketici ürünleri sektöründe yer alan işletmelerin ürünlerini nihai tüketiciler tarafından tercih edilir hale getirmeleri büyük çabalar gerektiriyor. Artan rekabet, üreticilerin daha çok çeşitte ürün yaratma ihtiyacı, etkin marka yönetimi gereksinimi, farklılaşan dağıtım kanallarının beklentileri, sosyal ve yasal zorunluluklar gibi koşulların gerektirdiği operasyonların yürütülmesi ve yönetimi, eksiksiz işleyen bir bilgi işlem alt yapısını şart koşuyor. ARETE Tüketici Ürünleri Çözümüyle, bu eksiksiz alt yapıyı kurarken maliyetleri minimumda tutabilmeniz, mevcut değerler korunurken yenilerinin yaratabilmeniz ve işletmenizin rekabet gücünün arttırabilmeniz için size destek oluyoruz.

Gıda sektöründeki küçük ve orta ölçekli işletmenizin sektörünüze özel iş süreçlerini ARETE Gıda Çözümüyle yeniden yapılandırıyor ve tüm süreçlerinizin entegre şekilde yönetmesine olanak sağlıyoruz.

Gıda Sektörü Deneyimlerinden Yararlanın

Gıda sektöründe yer alan işletmelerin ihtiyaçlarına özel çözümler sunan ARETE Gıda Çözümüyle, gıda sektöründeki işletmelerin tedarikçi, toptancı, perakendeci ve son tüketici zincirinde ortaya çıkan tüm sorunlara, sektöre özgü ve hızlı çözümler sağlıyoruz. Gıda sektöründe yıllardır edindiğimiz tecrübelerimizi bir araya getirerek geliştirdiğimiz ARETE Gıda Çözümü, SAP Best Practices (En İyi İş Süreçleri) ile donatılmış, planlamadan üretime kadar uzanan uçtan uca çözümleri kapsıyor.

Hızlı ve kolay uygulanabilir Gıda Çözümünüz

Kazanımlar

Satış ve üretim bütçesi rakamlarının sisteme farklı versiyonlar bazında aktarılabilmesi, onaylanan bütçe rakamlarının üretim planlamaya aktarımı ve uzun dönemli planlamada kullanımı sağlanır.
Fason üretimlerinin yönetimi, satın alma talepleri için istenen malzemeler ve belli miktar üzerindeki alımlarda onay mekanizmalarının kullanımı, malzeme tedarik ve planlaması kolaylıkla yürütülebilir.
Kalite yönetimi ve parti takibi konularında sunulan araçlar ile kalite verilerinin geriye doğru izlenebilirliği, malzemeden parti takibi sayesinde mamulden hammaddeye izlenebilirlik, kalite kontrol süreçlerinde konsolidasyon elde edilir.
Mali Muhasebe modülünün kullanılmasıyla birlikte tüm finansal süreçlerin, en uygun, en hızlı ve en güvenilir ortamda gerçekleştirilmesi sağlanır; tüm süreçler analiz edilip iş yapma biçimleri belirlenir.
Modüller arası sağlanan entegrasyon ile satın alma, satış departmanı ve mali muhasebe arasında mutabakat problem olmaktan çıkar; hizmet faturaları, borç-alacak dekontları, havale-EFT formları, çek-senet bordrosunun sistemden alınması sağlanır; ödeme programı ile tam ve kısmi ödemelerin takibi kolaylaştırılır; bu sayede tüm süreçlerde otomasyon sağlanmış olur.
Üretim girdilerini oluşturan faktörlerin aktivite bazında takibin yapılabilmesiyle işçilik, enerji gibi önemli aktivite girdilerinin üretilen ürünler üzerinde doğru şekilde yüklenmesi mümkün hale gelir.

 Hayvancılık

Yetiştirme, Üretim ve Dağıtım Süreçleriniz Sektörünüze Özel Tek Platformda

Hayvanlarınızın yetiştirme aşamasından, üretim ve dağıtım süreçlerine kadar tüm süreçlerini uçtan uca yönetebileceğiniz ARETE Hayvancılık Çözümü, sabit kapsam, sabit süre ve sabit fiyat garantisi ile hayvancılık sektörünün gereklerini ve standartlarını eksiksiz olarak karşılıyor ve firmanıza rekabet avantajı kazandırıyor.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

ARETE Hayvancılık Çözümünü Yakından Tanıyın

Sektörünüze Özel, Şeffaf ve İzlenebilir İş Süreçleri

Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren firmanız için hayvanlarınızın yetiştirme aşamasından, üretim ve dağıtım süreçlerine kadar tüm süreçlerini uçtan uca yönetebileceğiniz bir çözüm sunuyoruz.

ARETE Hayvancılık Çözümü, sektörünüzün ihtiyaçlarıyla birebir örtüşen hazır kavramsal tasarımı, test edilmiş ve başarısı kanıtlanmış kapsamı sayesinde on dört – on altı haftalık uygulama süresi sonunda hayata geçiriliyor. Sabit kapsam, sabit süre ve sabit fiyat garantisi ile hayvancılık sektörünün gereklerini ve standartlarını eksiksiz olarak karşılıyor ve firmanıza rekabet avantajı kazandırıyoruz.

Hayvancılık sektörü kapsamında geliştirdiğimiz ve önemli referanslara sahip ARETE Tavukçuluk Çözümü, büyük bir potansiyel taşıyan tavukçuluk sektörünün, büyüyen pazara paralel olarak artan kaynak planlaması ile ilgili sorunlarına çözüm getirmeyi hedefliyor. Pazarın gelişimiyle artan müşteri ve pazar beklentilerinin öngörülmesi, tüm iş süreçlerinin birbiri ile entegre ve tek bir sistem üzerinden yürütülmesi, maliyet ve karlılığın gerçekçi olarak ölçülebilmesine katkıda bulunan ARETE Tavukçuluk Çözümü, firmanızın sektörde sağlıklı büyümesi için gerekli olan alt yapıyı sunuyor. Sipariş, üretim, depo, dağıtım ve satış arasındaki işleyişin şeffaf ve izlenebilir olmasını sağlıyor.

ARETE Tavukçuluk Çözümü, tavukçuluk sektörüne özel talepleri karşılayan, en çok ihtiyaç duyulan ve kurumlar için kritik önem taşıyan fonksiyonları kapsıyor. SAP Best Practices (En İyi İş Süreçleri) ile donatılmış, tedarikten sevkiyata kadar uzanan tüm süreçlerde uçtan uca bir çözüm sunuyor.

ARETE Tavukçuluk Çözümü, tavukçuluk sektörüne özel talepleri karşılayan, en çok ihtiyaç duyulan ve kurumlar için kritik önem taşıyan fonksiyonları kapsıyor. SAP Best Practices (En İyi İş Süreçleri) ile donatılmış, tedarikten sevkiyata kadar uzanan tüm süreçlerde uçtan uca bir çözüm sunuyor.

Kazanımlar

Bölge Taleplerinin Alınması: Bölgelerden gelen yumurta ve/veya piliç eti taleplerinin müşteri ve sipariş detayı olmadan sisteme girilmesi ve bu verilerin merkezi olarak değerlendirilmesini sağlayacak bir yapı sunar. Bölge tahminlerinden gelen değerlerle uzun dönemli piliç eti üretim planlarının oluşturulabilmesi sağlanır.
Kesim Planlama: ARETE Tavukçuluk Çözümü içinde yer alan ”Kesim Planı”, gelen taleplere göre karkas parçalama işleminin dengelenmesine olanak verir. Gelen talepler, pilicin belirli bir bölgesinde ağırlıkta ise elde kalan parçalar için yapılacak simülasyon ile hangi mamulden ne kadar üretilmesi gerektiği planlanabilir.
Sevk Planı: ARETE Tavukçuluk Çözümü ile bölge talepleri, stoklar ve kesim planı sonuçları tek bir ortamda değerlendirilebilmekte, öncelik seviyelerine göre sıralanabilmekte, müşteri ya da bayi ayrımında sevk planları oluşturulabilmektedir.
Broiler Çiftlikleri Yönetimi: ARETE Tavukçuluk Çözümü, Broiler Çiftliklerine giden civcivlerin her üreticideki her bir yetiştirme partisinin maliyetlerinin ve verimliliklerin ayrı proje numaraları altında takibini mümkün kılar. Sarflar, ölümler, yem tüketimleri, hayvan ağırlıkları, yem dönüşüm oranları vs. verilerin takibi ile hak ediş hesaplamaları kolaylıkla yapılabilir.
Kesimhane Girişleri: ARETE Tavukçuluk Çözümü ile Broiler Çiftliklerinden gelen nakliye araçları projelerle ilişkilendirilebilir, ayrı olarak istatistiksel verileri kontrol edilebilir ve hak ediş hesaplamaları yapılabilir. Broiler Çiftlikleride tutulmayan kursak doluluğu, kaşeski, kesim randımanı, ortalama karkas ağırlığı gibi veri girişleri için de ortamlar mevcuttur.
Canlı Faaliyetler Planlama Kokpiti: Damızlık Çiftlikler, Kuluçkahane, Ticari Kümesler ve Broiler Çiftliklerindeki anlık hayvan durumunu izlemeye olanak sağlayan (stok, sevk planı gibi) ve geleceğe yönelik tahminlerin yapılabileceği bir kokpit ortamı mevcuttur.
Yem Planlaması: Sahada bulunan her cins hayvanın, katalog bilgilerine ve stok verilerine göre tarih bazlı yem ihtiyaçlarının hesaplanması yapılarak bu hesaplamalar doğrultusunda Yem Fabrikası Üretim Planları oluşturulabilir.
Günlük Veri Bildirimi: Damızlık Çiftlikler ve Broiler Çiftliklerinde günlük ölüm, seleksiyon, ortalama hayvan ağırlığı gibi bilgilerin kayıt altında tutulacağı ara yüzler mevcuttur. Ayrıca girilen bu verilere Broiler Çiftliklerinde kurulan proje bazlı yapıda mal hareketlerinin ve aktivite teyitlerinin de otomatik verilmesi sağlanır.
Satın alma belgelerinin birbirine referansla oluşturulması suretiyle süreçlerde kısalma ve izlenebilirlik avantajları sağlar.
Parti yönetimi ile mamul/ yarı mamul/ hammadde seviyelerinde izlenebilirlik sağlanır.
Tavukçuluk Sektörüne özel fason ve konsinye süreçlerinin sistem üzerinden yürütülmesini, kontrol ve takibini sağlar.
Tam Entegrasyon: Tüm Canlı Faaliyetler, Piliç İşleme Tesisi, Yumurta Deposu, Yem Fabrikası, Viol Fabrikası, Gübre Fabrikası, Zeytinyağı / Sabun Üretim Tesisi birimlerinin gerçek zamanlı olarak haberleşmelerine, gerekli ihtiyaç aktarımlarının ve planlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine olanak tanır.

ARETE Tavukçuluk Çözümü referanslarımıza göz atın

Keskinoğlu

Ömür Piliç

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Kaydet