Alfemo SAP Analytics Cloud Satış Kokpiti Projemiz Canlı Kullanıma Alındı

Özgün tasarımlarıyla mobilya pazarında trendleri belirleyen etkin bir marka olma vizyonuna sahip Alfemo, 1997 yılından günümüze, döşemeli ve panel mobilya ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunmaya devam etmektedir.

Geniş ürün yelpazesi ile bir evin ihtiyacı olan tüm mobilya ve aksesuarlar, 60.000 m² kapalı olmak üzere toplamda 200.000 m² alana yayılmış Alfemo üretim tesislerinde, GS Sertifikası ve TÜV Kalite Sertifikaları ile dünya standartlarında üretilmektedir. Tesis, tamamen otomasyona dayalı ve SAP sistemine entegre edilmiş yeni nesil teknolojiye sahip, Alman menşeili, CNC ve PLC kontrollü full otomatik, modern üretim teknikleri ile üretim yapan, çevre kirliliğine duyarlı makineler ile donatılmıştır.

SAP Analytics Cloud (SAC) kullanımı öncesi Alfemo kullanıcıları, BW 7.0 sisteminden SAP Portal aracılığıyla excel dosyası olarak raporlara erişiyordu. Bu alınan excel dosyaları binlerce satır ham veriden ibaretti ve karar almayı destekleyici görseller barındırmıyordu. SAP Analytics Cloud sayesinde bütün bu işlemler rafa kaldırılarak yönetim birimi kullanıcılarının direkt olarak veriye erişmesi ve anlık olarak doğru kararlar verebilmeleri sağlandı.

Tüm yönetim birimlerinin kullanımına sunulan SAP Analytics Cloud Satış Kokpiti Projesi 2 ayın sonunda canlı kullanıma alındı.

ARETE  ile gerçekleştirilen SAP Analytics Cloud Satış Kokpiti Projesi  ile birlikte;

 • BW 7.0 sistemi kaldırılarak BW 7.5 sistemine geçildi.
 • Alt yapı olarak efektif bir BW veri ambarı oluşturuldu.
 • Eski BW sisteminde rapor alma sürelerini uzatan performansı kısıtlı yapılar yeni BW sisteminde güncellendi.
 • Anaveri ve işlem veri modelleri ile BW veri kaynakları Z’li yapılardan arındırılarak tamamen BW standart yapılarına geçildi ve bu sayede çok daha sade, esnek ve hızlı çalışan bir yapıya dönüştürüldü.
 • BW  tarafından düzenli olarak güncel satış verilerinin ERP’den alınması sağlandı ve SAC kullanıcılarına güncel satış verisini inceleme olanağı sunuldu.
 • SAC sayesinde ortam bağımsız olarak bütün kullanıcıların web tarayıcısı ve mobil cihazlar ile Satış Kokpitine erişmesi sağlandı. Bu sayede Yönetim ile diğer kullanıcılar hem toplantıdan önce anlık olarak mobil cihazlardan satışlarını inceleyebilir hem de istenilen her an web tarayıcısından satış verilerini takip edebilir duruma geldi.
 • Kullanıcılar yapay zekaya dayalı algoritmalar sayesinde ileri dönemlerdeki tahmini satış tutarlarını inceleyebilir. (Verilen sayılar temsilidir.)

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

 • BW tarafında satış verisi günlük ve tarihsel tutulduğundan kullanıcılar tarafından rapor verisi hazırlama eforu ortadan kaldırılarak zaman tasarrufu sağlandı.
 • Satış Kokpitinin kullanıcı dostu arayüzünde bulunan gelişmiş filtreler ile bayi, mağaza ve ihracat satışları, Takvim Yılı/Ayı, Satış Organizasyonu, Dağıtım Kanalı ve Satış Bürosuna göre görüntülenebilmekte ayrıca metreküp cinsinden satış miktarına ve para birimi cinsinden (EUR,USD,TRY) satış tutarlarına erişilebilmektedir. (Verilen sayılar temsilidir.)

 • Satış rakamları, trend grafiği ve müşteri görselleri dinamik olarak değiştirilerek ülke bazında incelenebilir hale geldi.
 • Aylık satışlar trend grafiği şeklinde takip edilebilir. SAC ile birlikte gelen Akıllı Öngörüler özelliği sayesinde SAC tarafından üretilen ön görülere erişilebilmektedir. (Verilen sayılar temsilidir.)

 • Bütün Satış Kokpiti, seçilen filtrelere ve ülkelere göre dinamik olarak değişecek bir yapıdadır. Bu sayede kullanıcılar istediği kırılıma kadar satışları inceleyebilmektedir.

 • SAC’ın paylaşım özelliği ile birlikte kullanıcılar Satış Kokpitinde istediği filtreleri (Ör: Bayi, Mağaza Satışları) uygulayarak ilgili kişiye rapor olarak gönderebilir.
 • Son olarak, mesajlaşma sistemi ile SAC kullanıcıları için tam koordinasyon ile anlık farkındalık oluşması sağlandı.
2020-11-26T14:59:56+00:00