ARETE, 2018 KICK OFF ETKİNLİĞİNDE “DEĞİŞİM BİZİMLE” DEDİ

Geçtiğimiz yıl kick off toplantısını “Yeni bir Başlangıç” mottosuyla Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleştiren ARETE, bu yıl yine kick off etkinliği için tarihi prestijli bir mekan seçti ve Sait Halim Paşa Yalısı’nda keyifli bir kick off etkinliği gerçekleştirdi.

ARETE, bu yıl “ Değişim Bizimle” mottosuyla gerçekleştirdiği etkinlikte, yeni başlangıçlarla sürdürdüğü ve başarıyla hedeflerine ulaşarak kapattığı 2017 yılının kazanımlarını paylaştı ve 2018 stratejilerini konuştu.

ARETE Genel Müdürü Evrim Akpınar’ın sunumuyla başlayan etkinlikte, Akpınar, 2017 yılında ilk TÜBİTAK proje desteğini alan ve AR-GE merkezi olan ARETE bünyesinde pozitif değişimlerin süreceği mesajını verdi. Akpınar, 2017 yılında destek müşterilerini önemli oranda arttıran ARETE’nin, yeni başlayacak S/4 HANA projeleriyle 2018 yılında güçlenerek büyüyeceğini belirtti.

SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan ve SAP MENA Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal, ARETE 2018 Kick Off Etkinliğindeydi

ARETE, 2018 kick off etkinliğinde  önemli konuklar ağırladı. Değişimin ve inovasyonun destekleyicilerinden SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan’ı ve SAP MENA Pazarlama Direktörü, Mezeleri Güzel kitabının yazarı, TEDx konuşmacısı ve hikaye anlatıcı Erdem Aksakal’ı konuk etti.

SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, dijitalleşme ve inovasyonun önemini vurguladığı konuşmasında, inovatif fikirlere sahip olan ve bunu değere dönüştürme çabasında olan herkese sonsuz destek vereceğini belirtti.

Mezeleri Güzel kitabıyla beyaz yakalı çalışanların yaşamını esprili bir dille anlatan, yaşama ve anlama dair hikayeler anlatan SAP MENA Bölgesi Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal ise, “Anlam Çağı” olarak adlandırdığı, yaşama ve iş yaşamına dair hikayalerin yer aldığı unutulmaz bir sunum gerçekleştirdi.

Aksakal, sunumunda makinelerin her şeyin yerini alabileceğini ancak insanın hayata, dünyaya ve yaptığı işe makinelerin ötesinde bir şey kattığını, bir “anlam” kattığını ifade etti. Bu anlamın hiç bir makine ile sağlanamayacağını, bu nedenle herkesin yaratacağı bu anlamın peşine düşmesi gerektiğinin ve yaptığı işe anlam katabilenlerin makinelere yenilmeyeceğinin altını çizdi.

Bunların dışında da insanların ihtiyaçlarını görebilen ve bunları teknolojik çözümlerle insanlara sunabilenlerin de aslında dahi olmadığını, iyi anlamlandırma ve analiz etme yeteneğine sahip olanlar olduğunu belirtti. Burada verdiği Facebook örneği, ARETE ailesi için unutulmaz oldu.

 

ARETE RHYTM ARENA ekibiyle uyumu yakaladı

ARETE kick off etkinliğinde perküsyon, davul, melodik enstrümanlar ve dans eğitimini tamamlamış profesyonel müzisyenlerden oluşan Rhythm Arena ekibiyle keyifli bir saat geçirdi. Keyifli sunumlar ve önemli konuklardan sonra bu keyifli ritim aktivitesiyle enerjinin giderek yükseldiği etkinlik, kokteyl, akşam yemeği ve dj performans ile sona erdi.

ARETE, kick off etkinliğinde 2018 yılına genç, dinamik ve enerji dolu devam edeceğinin ve projeleriyle bu gidişi taçlandıracağının mesajını çalışanlarıyla birlikte verdi.

 

2018-04-02T13:43:13+00:00