ARETE COOLER FIORI PAKETİ

Cooler paketi, soğutucu ekipmanı takibinin SAP üzerinden yapılabilmesine; soğutucu ekipmanların hareketlerinin Fiori ve/veya el terminali üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilmenize olanak sağlar.

Cooler-Fiori paketi ile ekipman hareketlerinin kolay bir şekilde yapılabilmesi, ariyet sözleşmelerinin tetiklenmesi, soğutucu ekipmanları stok kontrolü ve ekipman stok yönetiminin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi hedeflenmektedir.

Cooler-Fiori paketi ile

  • Satın alma siparişine istinaden Fiori yeni ekipman girişi ekranından soğutucu ekipmanların barkodları okutularak, yeni ekipmanlar otomatik olarak satın alma siparişinde belirtilen özellikte yaratılır ve stoğa alınır. Bu yapı ile birlikte yeni soğutucu satın alma sürecinde harcanacak zamanın minimize edilmesi ve ekipman ana veri tanımlamasında kullanıcı kaynaklı hataların önüne geçilmesi hedeflenir.
  • Soğutucu ekipmanı hareketleri bildirime veya teslimata istinaden gerçekleştirilebilir. Bildirime veya teslimata istinaden depo/bayi lokasyonundan müşteriye kurulum hareketi, bildirime veya teslimata istinaden müşteriden depo/bayi lokasyonu iade hareketi ve depolar arası transfer hareketi ile mal hareketleri gerçekleştirilebilir. Böylece Fiori üzerinden ekipman barkodu okutularak veri girişleri kolaylaştırılır ve hızlandırılır. Bununla birlikte manuel işlemlerden kaynaklanan hataların önüne geçilir.
  • Soğutucu ekipmanlarının kullanıcının bağlı olduğu depo yeri/bayi lokasyonunda Fiori soğutucu sayım ekranları kullanılarak stok kontrolü sağlanır. Sayım ekranları ile kullanıcı depo yerindeki tüm ekipmanlar okutularak stok doğrulaması gerçekleştirilir. Bunun sonucunda depodaki eksik veya fazla ekipmanlar sayım uygulaması ile otomatik olarak belirlenir ve buna bağlı olarak yine aynı uygulama ile stok düzeltmesi yapılır. Bu yapı ile birlikte soğutucu ekipmanı stok doğrulaması yapılarak stok tutarsızlıkları da ortadan kaldırılır.
  • Soğutucu ekipmanları ariyet sözleşmeleri tetiklenebilir. Fiori üzerinden kullanıcının bağlı olduğu bayi adına soğutucu ekipmanın gönderileceği müşteri için belirli bir formatta ariyet sözleşmesinin bayinin sistemde tanımlanan mail adresine gönderimi ile zamandan tasarruf sağlanarak kullanıcı kaynaklı hataların önüne geçilir.
  • Soğutucu ekipmanı lokasyonu takibi yapılabilir. Ekipman stok raporu ile üretim yeri, depo yeri, bayi veya müşteri lokasyonu bazında ekipmanlar detaylı bir şekilde görüntülenebilir.
  • Ekipmanın geçmişe dönük stok hareketi tarihçesi raporlanabilir.
  • Ekipman ana veri kontrolü yapılabilir.
  • Süreçlere ilişkin konsolide raporlar alınabilir.

Özetle bu yapı ile birlikte soğutucu ekipmanı hareketleri kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde yapılırken, bu hareketlere istinaden ariyet sözleşmeleri tetiklenebilir, belirli aralıklarla sayım ekranları üzerinden stok doğrulaması yapılabilir ve soğutucu ekipmanları hareketleri raporlanabilir.

Detaylı bilgi ve proje ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Mert Özyılmaz,

SAP Çözüm Mimarı

2021-07-06T14:47:02+00:00