İŞ ANALİTİĞİNDE YENİ ÇÖZÜM: UNIVERA İŞ ZEKASI HAZIR RAPOR SETİ

Günümüzde veriyi analiz etmek, şirketlerin en kritik işi haline geldi. Fakat bunun için çok fazla zaman ve efor harcanıyor. Özellikle herhangi bir iş zekası ürünü kullanmayan şirketlerin bu gibi sorunlar yaşadığını daha çok görmekteyiz. Bunu düşünerek; özellikle, Univera sistemini kullanan siz değerli iş ortaklarımız için tüm rapor analizlerinizi yapabileceğiniz hazır bir rapor paketi geliştirdik.

Univera sistemindeki raporlama eksikleri nelerdi ve neden böyle bir ürüne ihtiyaç duyuldu?

Sistemdeki mevcut raporlar maalesef ihtiyaçları karşılayamamaktadır. Biz de bu alandaki eksikleri tamamlamak için aşağıdaki bilgileri analiz edebileceğiniz hazır rapor setlerini oluşturduk.

Analiz edilen veriler:

  • Satış / Hedef
  • Fatura
  • Müşteri
  • Ziyaret
  • Rut

Rapor İçeriği:

  • Yönetim Kokpiti (Tüm özet bilgiyi içermektedir.)
  • Satış Bütçe Karşılaştırmalı Raporu
  • Rut/Ziyaret Raporu (Rut Başarı Oranı)
  • Fatura Kesilen Müşteri Analizi Raporu

Univera Sisteminde Neler Değişti?

Mevcut sistemde, yukarıdaki detay ve özet raporları hazırlamak bir hayli güçtü. Bunun sebeplerinden biri SQL veri ambarının yavaş oluşu ve herhangi bir iş zekası uygulamasının olmayışıydı. Bu ürün; SAP BW on HANA’nın gücü kullanılarak, ihtiyacımız olan verileri SAP HANA veri ambarı üzerinde toplayıp, SAP Business Objects Raporlama ürünün üstün görsellik gücü kullanılarak hazırlanmıştır.

Bu ürün sayesinde, günlük rapor gönderimlerinizi otomatik hale getirebilecek ve sistemi kullananlar için detaylı yetki yapıları oluşturulabilecektir. SAP Business Objects‘in mobil kullanım özelliği sayesinde istenilen  yer ve zamanda dilediğiniz rapora telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden ulaşılabilecek.

Ayrıca SAP HANA sayesinde raporların görüntülenmesi saniyeler içinde gerçekleşecektir. Bu kazanımlarla birlikte veri toplama süresi sıfıra inmiş olacağı için efor ve zaman anlamında gözle görünür bir fayda sağlanacaktır. Böylelikle rapor hazırlamaya harcanacak süreyi, raporun analizi için kullanabileceksiniz.

Şu an Şölen Çikolata‘da projesini gerçekleştirdiğimiz Univera İş Zekası Hazır Rapor Seti ürünümüzle ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayın

 

Saygılarımla,

Burcu AKSOY

SAP İş Zekası Uygulama Danışmanı

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

 

2019-02-18T17:04:41+00:00