Dem İlaç, Dijital Dönüşüm Yolculuğunda ARETE’yi Tercih Etti

Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilaç firmalarından biri olma misyonu ile kurulduğu günden bugüne yenilikçi yaklaşımları, 230 kişilik güçlü ekibi, ilaç üretim tesisleri ve inovatif ilaç ürünleri geliştirmek üzerine yapılandırılmış Ar-Ge stratejileri ile faaliyetlerini sürdüren Dem İlaç’ta SAP S/4HANA projemiz başladı.

Yalova’nın Çiftlikköy İlçesi’nde 30.000 m² alan üzerine kurulu Dem İlaç üretim tesisi, inovatif ürünlerin ülkemizde üretilmesi ve tüm dünyaya pazarlanması stratejisi temelinde kurulmuş olup, BMS (Building Management System) ve EMS (Environmental Management System) sistemleri ile izlenmektedir.

Üretim tesisine ek olarak yüksek teknolojik cihazlarla donatılmış Kalite Kontrol Laboratuvarları ile 2000 m² kapalı alana sahip depo alanları; ‘İyi Laboratuvar Uygulamaları’, ‘İyi İmalat Uygulamaları’ ve ‘İyi Dağıtım Uygulamaları’ prensiplerine uygun olarak yönetilmektedir.

1 Nisan 2021 tarihinde canlı kullanıma alınması planlanan proje kapsamında SAP S/4HANA modüllerinin yanı sıra, ARETE Finansal Çözümlerini (e-Mutabakat, e-Hesap Özeti, e-Ödeme, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye) ve ilaç sektörüne özel olarak geliştirilmiş İlaç Takip Sistem Entegrasyonu ile Validasyon Entegrasyonu kullanıma sunulacaktır.

Uçtan uca tüm dinamik iş süreçlerinin sıfırdan tasarlanacağı proje ile birlikte Dem İlaç’ta, birbirine entegre modüllere sahip yüksek performanslı bir altyapıya geçiş yapılması hedefleniyor. Ayrıca, S/4HANA’nın düzenli otomasyon yapısı sayesinde birimler arası iletişimin güçlenmesi ve performans kazanımlarının artması; gerçek zamanlı tahmin ve analiz yeteneği ile maliyetlerin ve kararların daha etkin yönetilmesi de diğer başlıca kazanımlar arasında.

S/4HANA’nın sunduğu teknolojik yenilikleri en hızlı şekilde firmaya kazandırarak bir başarılı projeye daha imza atacak ekip arkadaşlarımıza proje sürecinde başarılar diliyoruz.

 

2020-12-07T13:47:55+00:00