POLİSAN KANSAI BOYA SAP APO PROJEMİZ CANLI KULLANIMDA!

Polisan Kansai Boya’da  2018 Nisan ayında projesine başlanan SAP APO (Advanced Planning Optimization) projemiz canlı kullanıma alındı. Proje kapsamında SAP APO’nun tüm alt modüllerinin uyarlama ve iyileştirmelerinin yapılmasıyla birlikte Polisan Kansai Boya, SAP’nin Tedarik Zinciri ve İleri Planlama çözümlerini kullanarak tahmin kalitesini ve üretim verimliliğini arttırırken, yükselen servis kalitesi ile birlikte envanter seviyesini düşürebilecek ve planlama süreçlerinde optimum verim elde edebilecek hale geldi.

Polisan Kansai Boya’nın kazanımları neler oldu?

  • Daha önce verimli olarak kullanılamayan 3 APO ürünü (DP-SNP-PP/DS) yeni üretim sahasına uyumlu hale getirildi.
  • Verilerin excel ile değil sistemsel olarak yönetilmesi sağlandı, bu kapsamda 3 üründe birbirleriyle ve SAP ECC sistemiyle entegre olarak çalıştırılır hale geldi.
  • APO sadece simulatif versiyonda çalışan planlama ürünü olmaktan çıkarıldı. Mamül ve yarı mamül kodları için ECC’deki MRP devreden çıkarıldı, plan artık sadece APO’dan oluşturulabiliyor.
  • Yeni üretim yeri ile birlikte, depo seviyesinde stok durumlarını ve ihtiyaçları gören, satış önceliklerine göre tedarik planı yapılan bir tedarik ağı yapısı getirildi. DP ve SNP yapısı sıfır bir proje mantığında tamamen yenilendi.
  • Önceden MRP ile oluşturulan satın alma talepleri, SNP’nin kural ve önceliklerine göre yeniden oluşturuldu.
  • Kapasite sonlu plan ile talep ve satış tahminlerine bakiye kalmayacak şekilde plan yapılmaya başlandı.
  • PPDS’de çizelgeleme fonksiyonları kullanılmaya başlandı, baz geçişleri arası setup öncelikleri tanımlandı. Yaklaşık 1500-2000 tane planlama nesnesi (planlı siparişler + process siparişleri) haftalık olarak çizelgelenebilir hale geldi.
  • MII’ın gereksinimlerini karşılamak için planlamacıyı destekleyici bir program geliştirdi. (Pegging programı)

 

Türkiye’nin önde gelen SAP APO projelerine imza atmış olan ARETE, bu başarılı proje ile birlikte SAP APO alanındaki tecrübesine bir yenisini daha eklemiş oldu. Sizde, tedarik zinciri süreçlerinizi dijitalleştirmek için bize ulaşmak isterseniz hemen tıklayın

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

 

2019-03-05T15:20:00+00:00