SAP FORUM İSTANBUL’17 GERÇEKLEŞTİ

SAP Türkiye’nin düzenlediği en büyük bilgi teknolojileri etkinliği SAP Forum İstanbulun 22.’si, 12 Ekim Perşembe günü İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

SAP Forum İstanbul, her yıl olduğu gibi bu yılda iş dünyasının dijital dönüşümüne katkı sağlayan yeni teknoloji çözümleriyle tanışmak ve gelişmeleri yakından izlemek isteyenler için önemli bir platform oldu. Farklı sektörlerden profesyonelleri ve iş çözümlerini buluşturan SAP Forum İstanbul’da, adından çokça söz edilen SAP’nin inovasyon platformu Leonardo ve yine sık konuşulan Endüstri 4.0  dönüşümünün yanı sıra, Akıllı Şehirler, Ticaret Ağları, Dijital Yönetim Kurulu gibi bir çok güncel teknoloji çözümü yer aldı.

6 bine yakın profesyonelin katıldığı SAP Forum İstanbul, bu yılda yeni teknolojileri ve meraklılarını bir araya getirdi. Gün boyu sunum, panel ve demo gösterimleriyle süren etkinlik, teknoloji çekilişiyle son buldu.

ARETE, nakliye müzikali ve başarı hikayesi sunumuyla sahnedeydi

ARETE, Altın Sponsor olarak katıldığı SAP Forum İstanbul’da SAP TM ve SAP TM ile entegre çalışan nakliye ve dağıtım çözümünü, Minos Lojistik isminde bir dağıtım şirketi ve şirketin sahibinin kızı ve şirkette çalışan şoförün hikayesi üzerinden bir müzikal oyunla anlattı. Başrollerinde Zorlu Çocuk Tiyatrosu oyuncularının yer aldığı müzikal oyuna ilgi oldukça yoğundu. Müzikal oyun, SAP Forum İstanbul’17’nin en çok konuşulan etkinliklerinden biri oldu.

ARETE, Müşteri Başarı Hikayesi sunumunda ise, Kadir Has Üniversitesi SAP SLcM başarı hikayesi ile yer aldı. Kadir Has Üniversitesi’nden SAP Sistem Yöneticisi Hakan Danacı’nın sunumunu yaptığı SAP Global’de de başarı hikayesi olarak yayınlanmış proje ilgiyle dinlendi. Kadir Has’ın önceki kampüs yönetim sistemi ve SAP SLcM ve Fiori dönüşümü sonrası sahip olduğu sistemin karşılaştırmalı görüntüleri ve demosu ilgiyle izlendi. Önde gelen üniversitelerden katılımın gerçekleştiği sunum, SAP SLcM’in üniversitelere katkısının açıkça göründüğü bir sunum oldu.

Kadir Has Üniversitesi SAP Sistem Yöneticisi Hakan Danacı proje ile ilgili olarak: “Eski sistemimize nazaran hem öğrencilerimiz hem akademisyenlerimiz hem de idari çalışanlarımız çok daha mutlular. Her yerden erişebildikleri, kolaylıkla kullanabildikleri arayüzler tüm sistemimizin işleyişine kalite kattı.” dedi. Danacı; ARETE’nin SAP’nin üniversitelere özgü ERP çözümü olan SAP SlcM özelindeki uzmanlığının, Türkiye eğitim sektörü için önemli bir şans olduğunun altını çizdi ve bilişim alt yapısını yenilemek isteyen her eğitim kurumuna bu alanda ARETE ile çalışmalarını tavsiye ederek sunumunu bitirdi.

 

Kaydet

Kaydet

2017-12-13T15:39:57+00:00