KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ SAP SLcM & FI-CA Fiori UX DÖNÜŞÜM PROJESİ, CANLI KULLANIMDA!

ARETE, SAP SLcM (Student Lifecycle Management-Kampüs Yönetim Sistemi) ve FI-CA (Finance & Contract Accounting) uygulamalarını SAP Fiori ekranlarıyla yeniden tasarlayarak kapsamlı bir kampüs yönetim projesine daha imza attı ve 2017 yılı Ocak ayında başladığı Kadir Has Üniversitesi SLcM ve FI-CA SAP Fiori UX Dönüşüm Projesini, Haziran ayı itibariyle canlı kullanıma aldı.

Kadir Has Üniversitesi SAP Birimi, Öğrenci İşleri ve Mali İşler Departmanı ile birlikte çalışılan proje kapsamında, SAP SLcM ve FI-CA uygulamaları SAP’nin yeni nesil kullanıcı dostu arayüzü SAP Fiori ekranlarıyla yeniden tasarlandı.

 

Projenin SAP GLOBAL’de yayınlanan başarı hikayesini inceleyin

 

Daha Modern, Kolay ve Fonksiyonel Kampüs Yönetim Sistemi

Kadir Has Üniversitesi, ARETE danışmanlığında gerçekleştirdiği proje ile kampüs yönetim sisteminde öğrenci ve çalışan memnuniyetinin arttırılması, sistem performansında artış ve kullanımı kolay ve cihaz bağımsız teknoloji ile mobiliteyi hedefledi. Kadir Has Üniversitesi, gerçekleştirdiği dönüşüm projesi ile öğrencilerine ve tüm akademik ve idari personeline daha modern, kolay ve fonksiyonel bir kampüs yönetim sistemi sundu.

Gerçekleşen proje ile 6 binin üzerinde Kadir Has Üniversitesi öğrencisi, artık kendi telefon veya tabletleri üzerinden SLcM  SAP Fiori uygulamasına giriş yaparak kolaylıkla dönem ve ders kayıtları, ders programları, devamsızlık, belge talepleri, değişim programlarına başvuru gibi bir çok akademik süreci takip edebiliyor. Öğrenciler, derecelerine, genel not ortalamalarına ve mezuniyetleri için gerekli kredi sayılarına yine SAP Fiori üzerinden basit bir şekilde ulaşabiliyor.

 

HÜRRİYET’te yayınlanan habere göz atın

 

Mali İşlemler SAP Fiori’de

SLcM ve FI-CA SAP Fiori UX Dönüşüm Projesinin finansal ayağında yapılan geliştirmelerle, Kadir Has Üniversitesi, öğrenci ücretlerinin hesaplanması ve burs yönetimi, 3D Secure banka entegrasyonları ile taksitli, peşin veya KMH (Kredili Mevduat Hesabı) seçenekleriyle ödeme, mali kontroller, öğrencilerin gerçekleştirmiş olduğu mali işlemlerin görüntülenmesi ve Adobe PDF  form entegrasyonları ile ödeme planlarının alınması işlemlerinin tümünü SAP Fiori ekranları üzerinden gerçekleştirebiliyor.

SLcM ve FI-CA SAP Fiori UX Dönüşüm Projesiyle akademik süreçlerini destekleyen Kadir Has Üniversitesi, projenin devamında, üniversite içinden değişim programlarına yapılacak olan başvuruların onayı ve raporlamasını yine SAP Fiori ekranları üzerinden gerçekleştirmeyi hedefliyor.
Aynı şekilde üniversiteye yapılacak tüm harici akademik başvuruların da alınması, onay ve raporlama süreçlerinin  SAP Fiori ekranlarına taşınması ve Fiori 2.0’a geçiş de projenin gelecek hedefleri arasında.

Projeyle ilgili bir değerlendirmede bulunan Kadir Has Üniversitesi SAP Yöneticisi Hakan Danacı, problem yaşamadan projeyi canlı kullanıma aldıklarını, öğrenci, akademisyen ve idari kullanıcıların SAP Fiori geçişinden çok memnun olduğunu belirtti. Danacı, projenin başarısında kendi ekipleri ve ARETE danışmanlarının özverili çalışmalarının ve birlikte yakalanan sinerjinin etkisinin büyük olduğunu belirtti ve projenin devamında da ARETE ile birlikte yola devam edeceklerini söyledi.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

 

İlgili yazılar

 

2017-08-24T16:25:54+00:00