SAP ÜNİVERSİTE ÇÖZÜMLERİ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ

ARETE ve SAP Türkiye iş birliği ile düzenlenen SAP Üniversite Çözümleri Etkinliği, “Üniversitelerde Dijitalleşme” mottosuyla 12 Nisan Perşembe günü Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşti.

10 farklı üniversiteden karar alıcıların katıldığı etkinlikte, SAP SLcM (Kampüs Yönetim Çözümü), SAP Hybris ve SAP SuccessFactors çözümleri anlatıldı. Ayrıca SAP Global’de başarı hikayesi olarak yer alan Kadir Has Üniversitesi’nin SAP SLcM Fiori UX dönüşümü örnek proje olarak anlatıldı. Etkinlik, üniversite süreçlerini uçtan uca dijitalleştirecek SAP çözümlerin anlatıldığı ve demo gösterimlerinin yapıldığı interaktif bir etkinlik oldu.

Açılış konuşmasını yapan ARETE Genel Müdürü Evrim Akpınar, Türkiye’deki ilk SLcM danışmanlık ekibine sahip olduklarını ve 7 yıldır bu alana yatırım yapmaya devam ettiklerini belirtti. Akpınar, 7 yıllık üniversite çözüm tecrübelerine, 2 global başarı hikayesi ve 3 başarılı üniversite projesi sığdıran ARETE’nin, bu projelerden ve yatırımlardan elde ettiği deneyimlerle, SAP SLcM çözümüyle birlikte üniversite süreçlerine uygun yapılan geliştirmeleri içeren üniversitelere özgü bir paket çözüm geliştirdiklerini anlattı. Bu paket çözümü 7 ay gibi kısa bir sürede canlı kullanıma alabildiklerini ve bu bilgi birikimleriyle Türkiye’deki tüm üniversiteleri uçtan uca kolay, fonksiyonel ve her yerden kullanılabilen arayüzlere sahip çözümlerle dijitalleştirmeye talip olduklarını belirtti.

Açılış konuşmasından sonra SAP SLcM çözümüyle ilgili detaylı bir sunum yapan Görkem Karslı, SLcM çözümü ile üniversitelerde uçtan uca dijitalleşmenin mümkün olduğunu belirtti. SAP SLcM çözümü ile üniversitelerde iş tekrarları ve hatalarında %96 oranında azalma, raporlama ve iş akış hızında ise %92 oranında artış olduğunun altını çizdi.

SAP SLcM ekibimizle iletişime geçmek için formumuzu doldurabilirsiniz.

Hakan Danacı: “ Teknolojik altyapısını değiştirmek isteyen üniversitelere ARETE ile çalışmalarını tavsiye ediyorum.”

SAP Üniversite Çözümleri Etkinliği, Kadir Has Üniversitesi SAP Sistem Yöneticisi Hakan Danacı tarafından anlatılan başarı hikayesi sunumuyla taçlandı. Proje sonrasında daha önce kullandıkları sisteme oranla nasıl bir iyileşme kaydettiklerini eski sistemleri ve yeni Fiori uygulamalarıyla ve örnek ekranlarla anlatan Danacı, projeyi gerçekleştirmek için neden ARETE’yi tercih ettiğini şu sözlerle açıkladı: “ARETE’nin, SAP’nin üniversitelere özgü ERP çözümü olan SAP SLcM özelindeki uzmanlığı, SLcM ve FI-CA konusunda deneyimli danışmanlara sahip olması, proje ve süreçle ilgili bilgilerinin tatmin edici özellikte olması onları seçmemizdeki en önemli etkenler oldu.” Teknoloji altyapılarını değiştirmek isteyen tüm üniversitelere ARETE’yi tavsiye eden Hakan Danacı, ARETE’ye projenin başarısı için teşekkürlerini iletti ve sözlerine tüm üniversitelere referans ziyareti için kapılarının açık olduğunu ekledi.

Türkiye’deki üniversitelerin öncelikli amaçları ilk 500 üniversiteden biri olmak

Etkinliğin üçüncü oturumu SuccessFactors sunumuyla devam etti. SuccessFactors sunumunu gerçekleştiren SAP Türkiye Çözüm Yöneticisi Hakan Pehlivan, SAP SuccessFactors’ın akademik performans üzerindeki etkilerini anlattı. Pehlivan: “Türkiye’deki üniversitelerin öncelikli amaçları iyi bir mezun yetiştirmenin yanı sıra ilk 500 üniversiteden biri olmak. Bu amacın gerçekleştirilebilmesi için bilimsel araştırma kalitesinin olması yani akademik araştırmalara yardımcı olacak eserlerin yazılması ve projelerin varlığı, mezunların iş bulma oranları, eğitim kalitesi, uluslararası tanınmışlık gibi gerekli kriterlerin sağlanması gerekir.” dedi.

Tüm bu kriterlerin takibine destek olacak çözümlerden birinin de SAP SuccessFactors olduğunu belirten Pehlivan sözlerine şöyle devam etti:

“SuccessFactors’ın sağladığı etkin performans yönetimi ile sürekli performans yönetimi kolaylaşır. Bu süreçte verilen hedeflerin tutmasına kadar geçen sürede, geri bildirimler yoluyla hedefler güçlenir ve başarıda devamlılık sağlanır.”

Hybris for Higher Education tüm kanallardan öğrencilerle ve öğrenci adaylarıyla etkileşim sağlıyor

Son oturumda üniversitelerin satış ve pazarlama süreçlerini otomatize eden SAP Hybris for Higher Education çözümü, ARETE SAP CRM ve CEC Grup Yöneticisi Turgay Talay tarafından anlatıldı. Talay, üniversitelerin satış ve pazarlama aktivitelerinin ve sosyal medya yönetiminin yapılabileceği bir platform olan Hybris for Higher Education çözümü ile, tüm kanallardan öğrencilerle ve öğrenci adaylarıyla etkileşim sağlamanın, öğrencilerin ve öğrenci adaylarının davranışlarını ölçmenin, ilgi alanlarını belirlemenin ve hedefe yönelik kampanyalar yapmanın mümkün olduğunun altını çizdi.

ARETE’nin SAP Türkiye iş birliği ile gerçekleştireceği etkinliklerden ilki başarıyla son buldu. ARETE’nin SAP çözümlerine ve sektörlere özel etkinlikleri 19 Nisan Perşembe günü Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenecek SAP Tedarik Zinciri ve İleri Planlama Çözümleri etkinliği ile devam edecek.

SAP Tedarik Zinciri ve İleri Planlama Çözümleri etkinliğine kayıt için  ali@ikonevents.com

 

2018-04-16T10:41:40+00:00