SAP’nin İLK  CLOUD FORUMU GERÇEKLEŞTİ

SAP CLOUD FORUM 2017-ARETE

Bu yıl ilk kez düzenlenen SAP Cloud Forum, 25 Mayıs’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. “Digital Business” temasıyla gerçekleşen SAP Cloud Forum’da, bulut bilişim çözümlerinin iş dünyasına etkileri ve sağladığı avantajlar üzerinde duruldu.
Tüm çözümlerini sadeleştiren ve bulut platforma taşıyan SAP, bulut çözümlerdeki  hız ve esneklik, düşük maliyet, hemen güncellenebilirlik gibi önemli avantajları, SAP Cloud Forum’da bir çok sunum ve demo gösterimleriyle katılımcılarla paylaştı.
Açılış oturumuyla başlayan etkinlikte, dünyadan ve Türkiye’den SAP başarı hikayeleri, sunumlar, demolar ve paneller yer aldı. Etkinlikte başarıyla hayata geçirilen bulut bilişim projeleri de ödüllendirildi.

Dünya Çapında 130 Milyonun Üzerinde Bulut Kullanıcı Sayısı

SAP Cloud Forum  açılış konuşmasını yapan SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, SAP’nin dünya çapında 130 milyondan fazla bulut kullanıcı sayısına sahip olduğunu belirterek, hızın günümüzde çok önemli olduğunun ve bulut çözümlerin bu konuda alternatifinin olmadığının altını çizdi. Candan, günümüz iş dünyasında öne çıkabilmek için buluttaki fırsatların keşfedilmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.
Çözüm portföyüyle büyük veri, öğrenen makineler, analitik ve nesnelerin interneti alanlarındaki yazılım yeteneklerini bir araya getiren ve bunları kendi bulut platformunda HANA  ile gerçek zamanlı olarak sunan SAP’nin yeni ürünü SAP Leonardo’ ya değinen Candan, SAP Leonardo’ nun temel prensibinin insanların, nesnelerin ve iş süreçlerinin akıl ile bağlanması olduğunu belirtti.

ARETE, Bulut Çözümleriyle SAP Cloud Forum’daydı

ARETE KAFE-SAP CLOUD FORUM 2017

SAP HANA Cloud Platform (HCP)  ve tüm bulut platformlar üzerinde çalışabilen çözümler geliştiren ARETE, bulut çözüm geliştirme konusundaki bilgi birikimini ve deneyimini ortaya koyduğu saha satış ve dağıtım, lojistik ve nakliye, restoran ve kafe ve bayi ağı çözümleriyle SAP Cloud Forum’daydı.
Ana forum alanında kafe konseptli standıyla yer alan ARETE, katılımcılara bulut restoran ve kafe çözümünü deneyimletti. Katılımcılar, tabletlerden sipariş verebildi, sipariş fişlerinin otomatik olarak mutfağa gidişini ve siparişlerinin hazırlanma durumlarını izleyebildi. Çözüm ile hazır entegrasyonları olan POS cihazlarından ödemelerini gerçekleştirebildiler.

ARETE, SAP Cloud Forum’da Hybris Marketing  ve ARETE  Saha Satış ve Dağıtım çözümlerini konu alan bir de sunum gerçekleştirdi. ARETE CEC Grup Yöneticisi Turgay Talay’ın gerçekleştirdiği sunumda, Hybris Marketing  çözümüyle geleneksel pazarlama kampanyalarının ötesine geçildiğini ve müşteri ihtiyaçlarının farklı kaynaklardan analiz edilerek hangi müşteriye hangi ürünlerin

ARETE CEC Grup Yöneticisi Turgay Talay

pazarlanması gerektiğinin artık daha net belirlenebileceğini belirtti. Talay, Hybris Marketing  ile doğru hedef kitleye doğru ürünle yapılan pazarlama kampanyalarının gözle görülür şekilde satışlara yansıyacağını belirtti.
Hybris Marketing  sunumundan sonra, sunumuna ARETE Saha Satış ve Dağıtım sunumuyla devam eden Talay, saha operasyonlarındaki hız ve kalitenin müşteri memnuniyeti için kritik noktalar olduğunun altını çizdi. ARETE Saha Satış ve Dağıtım çözümünün araç satış ve direk mağaza teslimatı, saha satış yönetimi, dağıtımcı yönetimi ve analitik kabiliyetleri ile saha operasyonlarında mükemmel hizmet vermeye olanak sağladığını belirten Talay, doğru hedef kitleye yapılan pazarlama çalışmalarının sonucunda gelecek satış sürecinin de aynı kaliteyle yönetilmesi gerektiğini belirtti. Talay, satış öncesinden satış sonrası süreçlere kadar tüm süreçleri uçtan uca doğru çözümlerle yönetmenin müşteri memnuniyetinin ve bağlılığının kapısını açan önemli anahtarlar olduğunu vurguladı.
Geliştirdikleri tüm bulut çözümler gibi ARETE Saha Satış ve Dağıtım çözümünün de kullanıcı dostu arayüzler, kolay kullanım, hızlı kurulum, hızlı güncelleme  ve uygun maliyet avantajları sunduğunu belirten Talay, bir dağıtım kanalı vasıtasıyla müşterilerine ulaşan tüm işletmelerin bu avantajlardan yararlanarak hizmet kalitesini arttırabileceğini belirtti.

ARETE, SAP’nin IoT Çözümleri Üzerine Çalışan İş Ortakları için Ayırdığı IoT Corner’da da Yer Aldı

ARETE IoT EKİBİ-SAP CLOUD FORUM 2017

ARETE, Nesnelerin İnterneti (IoT)  alanında stratejik iş ortağı SADELABS ile birlikte çözümler geliştiriyor.
Geliştirdiği çözümleri SAP Cloud Forum IoT  Corner’da “Health Bar” konseptine sahip standında tanıtan ARETE, standında bulunan mini barda takılı özel sensörler aracılığıyla SAP HANA Cloud Platform  üzerinden anlık olarak aldığı minibara ait kapı açılış ve kapanış sayısı, lokasyon, sıcaklık ve nem verilerini SAP Fiori  ekranlarında gösterdi.

Varlığın lokasyonunun takibi, sıcaklık, nem, kapı açılış ve kapanış sayısı gibi bakım tahmini için gerekli verilerin anlık olarak takip edilebilmesini sağlayan IoT  çözümleri, üretimde kullanılan makinelerin bakım tahminlerinden, sahadaki varlıkların bakımı, yönetimi ve takibi alanlarına kadar bir çok alanda kullanılabiliyor.
Özel sensörlerle alınan sahadaki varlıkların verileri sayesinde işletmeler, bakım tahminleri yapabiliyor ve varlıklar arızalanmadan bakımlarını gerçekleştirerek varlıkların arızalanması durumunda ortaya çıkabilecek olası yüksek maliyetlerin önüne geçebiliyor.

 

ARETE bulut ve IoT çözümleriyle ilgili bilgi ve demo talepleriniz için: info@arete.com.tr

Kaydet

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

2018-01-15T17:50:57+00:00