ÜNİVERSİTELERE ÖZEL DİJİTAL ÇÖZÜMLER WEBINARI GERÇEKLEŞTİ

Üniversitelere Özel Dijital Çözümler  webinarı 18 farklı üniversitenin katılımıyla gerçekleşti. Webinarda her yıl mevzuat gereği üniversitelerden talep edilen raporların nasıl hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanabileceğini gösteren ARETE’nin Üniversite Raporlama Çözümü ve SAP’nin Kampüs Yönetim Çözümü olan SLcM (Student Lifecycle Management) anlatıldı. Kadir Has ve TED Üniversitesi ’nde aktif olarak kullanılan çözümlerin, son kullanıcı gözünden uygulamaları katılımcılarla paylaşıldı.

Webinar’da; ARETE İş Analitikleri Grup Yöneticisi Utku Sancaktar, Kadir Has Üniversitesi Bilgi İşlem Direktörü Hakan Danacı ve ARETE SAP SLcM İş Geliştirme Yöneticisi Görkem Karslı, herhangi bir raporlama çözümü kullanmayan Eğitim Kurumlarının yaşadığı zorlukları, Üniversite Raporlama Çözümünün Eğitim Kurumları için kazanımlarını ve SAP SLcM’i değerlendirdi.

Üniversite Raporlama Çözümü Nedir?

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümünden bağımsız olarak kullanılabilen ve yine, birbirinden bağımsız işleyen rapor süreçlerini tek platformda birleştiren ARETE’nin Üniversite Raporlama Çözümü, rapor hazırlama sürelerini kısaltırken insana bağlı hataların minimize edilmesini sağlıyor. Ayrıca platform içerisinde, standart YÖK raporlarında talep edilen bilgilerin dışında kurumun ihtiyaç duyduğu bilgilere ulaşabileceği bir alan da yaratılabiliyor.

Raporlama Çözümü ile Üniversitelerin Sağlayacağı Kazanımlar Nelerdir?

Üniversite Raporlama Çözümünde veriler, anlık olarak görüntülenebildiği için farklı birimlerden rapor bekleme süreci ortadan kalkıyor. Eğitim Kurumlarının rapor verilerine bakarak stratejik kararlar almasını kolaylaştıran çözümün projelendirme süreci ise oldukça kısa sürüyor.

SAP’nin platform bağımsız yeni arayüzü Fiori sayesinde kullanıcılar tüm mobil platformlardan raporlara erişim sağlayabiliyor, ilgili birimler isterlerse yalnızca kendi alanındaki verilere ulaşabiliyor. Çözüm üzerinden ileri tarihli rapor gönderimi yapabiliyor ve veriler istenilen formatta dışarı aktarılabiliyor.

Sadece YÖK Raporlarından ibaret olmayan çözümde; gelir tabloları çıkarılabiliyor, bütçe planı hazırlanabiliyor ve yıllık karşılaştırma raporları sayesinde geleceğe yönelik tahminler yapılabiliyor. Sunucu maliyetine katlanmak istemeyen kurumlar için ARETE  tarafından Cloud desteği verilebiliyor.

Raporlama Çözümü için Neden SAP SLcM Platformu?

Raporlama çözümünün SAP platformunda hazırlanmış olması SLcM üzerinde daha hızlı aksiyon alınabilmesini kolaylaştırıyor. Ürün, Tak-Çalıştır mantığı ile herhangi bir kodlamaya gerek kalmadan basit bir şekilde kullanılabiliyor ve proje sürecinde diğer ERP yazılımlarına göre avantaj sağlıyor.

Kadir Has Üniversitesi’nde SAP SLcM Çözümü

2017 yılında Kadir Has Üniversitesi’nde canlı kullanıma alınan SAP SLcM ve FI-CA çözümlerinin Fiori ekranları üzerinden hazırlanan uygulamaları katılımcılar ile paylaşıldı.

Kadir Has Üniversitesi Bilgi İşlem Direktörü Hakan Danacı, öğrenci ve akademisyenlerin istedikleri tüm bilgilere SLcM platformu üzerinden erişebilmesinin kolaylığını ve kayıt yenileme, ücret hesaplama, ders seçimi gibi kademeleri olan standart bir kayıt sürecinin SAP Fiori’nin kolay arayüzleri sayesinde yaklaşık 2 dk’lık sürede nasıl tamamlanabildiğini paylaştı. Proje süresince ARETE ile çalışmaktan oldukça memnun olduklarını dile getiren Danacı, tüm üniversitelere referans ziyareti için kapılarının açık olduğunu belirtti.

Webinar videomuza ulaşmak için tıklayın

Anlık raporlama yeteneğine sahip olmak ve teknoloji alt yapılarını yenilemek isteyen Eğitim Kurumları, demo ve ziyaret talepleri için bize sales@arete.com.tr adresinden ulaşabilirler.

2019-04-29T14:25:41+00:00