YENİ NESİL İŞ ZEKASI VE SEKTÖREL RAPOR ÇÖZÜMLERİ WEBINARI GERÇEKLEŞTİ

Günümüzde sistemler cloud ortama taşınırken SAP’de yatırımlarını bu alana doğru yönlendiriyor. ARETE’nin de bu bilinçle düzenlediği, Yeni Nesil İş Zekası ve Sektörel Rapor Çözümleri webinarı, 8 Mayıs Çarşamba günü, Olmadık Projeler Atölyesi’nde gerçekleşti.

Webinarda; SAP kullanmayan işletmelere de hizmet verebilecek şekilde tasarlanmış bir bulut çözüm olan SAP Analytics Cloud ve ARETE’nin, Univera alt yapısını kullanan iş ortakları için geliştirdiği hazır rapor setleri detayları ile anlatıldı. Ayrıca çözümlerin son kullanıcı gözünden uygulamaları da katılımcılarla paylaşıldı.

ARETE İş Analitikleri Grup Yöneticisi Utku Sancaktar, SAP Analytics Cloud’un sadece raporlama çözümü olmadığına aynı zamanda planlama ve tahminleme ürünü olarak da kullanılabildiğine değindi. Kurumlar için hiçbir sunucu ve bakım maliyeti gerektirmeyen ve SAP tarafından sürekli güncel tutulan SAP Analytics Cloud ürünü, hazır içerik, mobil kullanım kolaylığı, kişiselleştirilebilir basit arayüzleri, yetkilendirilebilme gibi özellikleriyle raporlama süreçlerini oldukça kolaylaştırıyor.

ARETE’nin, Univera alt yapısını kullanan iş ortakları için geliştirdiği çözümün ayrıntılarını ise ARETE BO/BW Uygulama Danışmanı Sema Hüseynova anlattı.

Hüseynova: “Univera operasyonel sistemini kullanan kullanıcılar için hazır rapor setleri oluşturduk. Böylece yöneticiler ve diğer kullanıcılar kendi alanlarıyla ilgili raporlara çevrimdışı iken bile hızlı ve güvenli bir şekilde erişebilecek.”

SAP entegrasyonuna sahip ve tüm veri ambarlarında kullanılabilen Univera İş Zekası Hazır Rapor Setleri ile şirketlerin ağırlıklı olarak ihtiyaç duyduğu veriler hazır setler haline getirildi. Kullanıcılar bu hazır rapor setlerinde satış, ziyaret, hedef ziyaret sayısı (rut) gibi verilere hızlı ve güvenli bir şekilde kolaylıkla erişebiliyor. Çözümün en güçlü yönlerinden birisi de bu hazır rapor setlerinden gün ortası raporu, hedef takip raporu, scorecard raporu, segmentasyon raporu gibi kullanıcının ihtiyacına göre şekillenmiş raporların alınabilmesi. Bu sayede kullanıcıların karar alma yetenekleri kolaylaşıyor ve hızlanıyor.

Çözümlerle ilgili ayrıntılı bilgi edineceğiniz webinar videomuza ulaşmak için tıklayın.

Kurumlarında, SAP Analytics Cloud ya da Univera İş Zekası Hazır Rapor Seti çözümleriyle ilgili proje planlayan müşterilerimiz bize sales@arete.com.tr adresinden ulaşabilirler.

 

2019-05-17T16:34:13+00:00