YILDIRIM TEKNOLOJİ VE YILMADEN HOLDİNG İLE VARGÖN ALLOYS SAP S/4HANA PROJEMİZ BAŞLADI!

 

Yıldırım Şirketler Grubu’nun sahibi olduğu, 1874 yılında İsveç’in Vargön kentinde kurulan, dünyanın en eski ferroalyaj üreticilerinden Vargön Alloys’da SAP S/4HANA Projemiz başladı. Ferroalyaj konusunda 150 yılı aşkın deneyim ve bilgi birikimine sahip Vargön Alloys, Yıldırım Şirketler Grubu’nun ilk uluslararası yatırımı olarak 2008 yılında gruba katıldı. 4 adet yarı açık tip ark fırını olan Vargön Alloys, 105 MVA kurulu kapasitesi ile dünyanın en büyük fırınlarından birine sahiptir.

Vargön Alloys, bağlı olduğu Yılmaden Holding’in stratejisiyle ortak hareket etmekte ve çevik üretim anlayışı ile çeşitli müşteri taleplerine uygun alternatifler yaratmaktadır. SAP S/4HANA projesi kapsamında Vargön Alloys’un iş süreçleri Arete’nin konusunda uzman danışmanları tarafından detaylı analiz edilerek gelişim ve çevik üretim anlayışını destekleyici fırsatları ortaya çıkarılacaktır.

Yaklaşık 8 ay sürmesi planlanan ve 1 Mayıs’ta canlıya geçmesi hedeflenen dönüşüm projemizin proje metodolojisi olarak yeni nesil çevik yaklaşım olan “SAP Activate” kullanılarak daha kullanıcı ve geribildirim odaklı bir implementasyon süreci hedeflenmektedir.

Yıldırım Teknoloji ve Yılmaden Holding SAP S/4HANA’nın gelişmiş ve genişletilmiş yetenekleri ile, bu projenin diğer Yılmaden Holding tesislerinde uygulanmak üzere bir şablon tasarım olarak değerlendirilmesini planlamaktadırlar.

Projenin kapsamında Finansal Muhasebe – FI, Varlık Muhasebesi – AA, Nakit Yönetimi – CM, Maliyet Muhasebesi ve Kontrol – CO, Satış ve Dağıtım – SD, Malzeme Yönetimi – MM, Üretim Planlama – PP, Depo Yönetimi – WM, Bakım ve Onarım – PM, Kalite Yönetimi – QM modülleri bulunmaktadır.

Projemiz “Maksimum Değer” ilkesi ile, Vargön Alloys’un dijital olgunluk seviyesini kademeli olarak artırmak, insanlar tarafından değil, sistem tarafından yönlendirilen sağlam S/4HANA mimarisini kurmak, en iyi kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak maksimum katılımcı bir yaklaşımla “gelecek” kritik süreç akışlarını tasarlamak, “SAP Activate” çevik proje yönetimi yaklaşımı ve sürekli geri bildirim ile değere daha hızlı ulaşmak gibi hedefleri barındırmaktadır.

Projede görev alacak tüm ekip arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

2022-02-09T16:47:04+00:00