ARETE Nakliye ve Dağıtım Çözümü, TÜBİTAK Desteği Aldı!

ARETE’nin SAP Cloud Platform’da geliştirdiği Nakliye ve Dağıtım Çözümü için TÜBİTAK’ta (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) değerlendirmede olan destek başvurusu, onaylandı. ARETE, TÜBİTAK’ın destek başvuruları için koyduğu önemli kriterleri sağlayan çözümüyle, ilk TÜBİTAK proje desteğini aldı.

2017 yılı Kasım ayında AR-GE merkezi de olan ARETE, kurumların geleceği için önemli adımlar olan bu destekleri de kazanarak 2017 yılında önemli kazanımlar ve rekabet avantajları da elde etmiş oldu.

SAP’nin Gold ve Co-Innovation iş ortağı olarak SAP Cloud Platform üzerinde ürün geliştirme yetkisine ve yetkinliğine sahip ARETE’nin, SAP Cloud Platform üzerinde geliştirdiği bir çok ürünü bulunuyor. Bu ürünler arasında; Restoran ve Kafe Otomasyon Çözümü, Bayi Yönetim Çözümü, Saha Satış ve Dağıtım Çözümü ve TÜBİTAK desteği alan Nakliye ve Dağıtım Çözümü bulunuyor. Nakliye ve Dağıtım Çözümünü, geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleşen ve Altın Sponsor olarak yer aldığı SAP Forum İstanbul‘da LONG ve HİCLE isminde bir müzikal oyunla anlatan ARETE, SAP ERP  (S/4HANA veya SAP ECC) ve SAP TM (Transportation Management) ile entegre çalışan çözümünün mobil cihazlarda çalışabilme, offline çalışma, harita desteği  ve rota planlama  gibi öne çıkan bir çok özelliğinin yanı sıra, SAP Fiori  ile tasarlanmış kolay ve gösterişli arayüzleriyle de büyük ilgi görmüştü. ARETE, TÜBİTAK proje desteğini alarak, uçtan uca tüm lojistik süreçleri daha kolay, hızlı ve düşük maliyetle yönetmeyi sağlayan ürünü üzerindeki iddiasını taçlandırmış oldu. Bu destekle beraber, işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda çözüme yeni özellikler katmaya da devam edecek.

Ürün geliştirmeye, arkasına TÜBİTAK desteğini de alarak devam edecek olan ARETE, yalnızca yazılım ve geliştirme danışmanlığı veren değil, dijitalleşme sürecinde işletmelere ve iş süreçlerine değer katan çözümler geliştiren, teknoloji ve yazılım üreten bir firma olma hedefiyle ilerliyor.

 

2017-12-14T22:28:04+00:00