ŞÖLEN ÇİKOLATA SAP S/4HANA PROJEMİZ BAŞLADI!

Dünyada örnek olarak gösterilen donanım ve yetkinliklere sahip 120 bin metrekare büyüklüğündeki rüya fabrikasıyla Endüstri 4.0 konusunda sektöründe ve ülke ekonomisinde öncü olan ŞÖLEN ÇİKOLATA, SAP S/4 HANA Projesi için ARETE’yi seçti!

Dünyanın en önemli şekerleme listelerinden biri olan Candy Industry TOP 100’de 54. sırada yer alan ŞÖLEN Çikolata, iş süreçlerini daha sade, hızlı ve etkin hale getirmek, karar destek süreçlerini yeniden yapılandırmak ve SAP’nin yenilikçi çözümlerinden yararlanmak için yoluna SAP S/4 HANA ile devam etmeye karar verdi. Kapsamında SAP S/4 HANA ’ nın tüm modüllerinin bulunduğu projede ARETE’nin özel uzmanlık alanlarından olan SAP Tedarik Zinciri İleri Planlama Çözümlerinden APO SNP (Supply Network Planning) ve S/4 HANA aATP (Available-To-Promise), S/4 HANA PP/DS (Production Planning and Detailed Scheduling), depo yönetim süreçlerini optimize eden SAP EWM (Extended Warehouse Management)  ile Fiori uygulamaları da bulunuyor. Projenin analitik uygulamalar ayağında,  SAP ve SAP dışı veri kaynakları ile entegre çalışacak şekilde SAP BW on HANA  çözümü hayata geçirilecek. SAP Activate proje yönetiminin uygulanacağı kapsamda, SAP çözümlerini optimize eden ve tüm uygulamaları tek merkezden yönetme olanağı sağlayan SAP SOLMAN (Solution Manager) da yer alıyor.

Projenin 2019 yılı Temmuz ayında canlı kullanıma alınması planlanıyor.

Sektöründe lider firmalardan biri olan ŞÖLEN Çikolata bünyesinde kapsamlı bir dijital dönüşüm yolculuğuna çıkmış olmanın ARETE için çok değerli olduğunu belirten ARETE Genel Müdürü Evrim Akpınar,  ŞÖLEN Çikolata SAP projesi ile ilgili olarak şöyle devam etti: “ Projenin yenilikçi olması ve kapsamının genişliğinin yanı sıra, SOLMAN  alanında Türkiye’deki önemli projelerden birine başlamış olmak bizleri heyecanlandırıyor. Proje ile ŞÖLEN Çikolata’nın iş süreçlerini uçtan uca dijitalleştirerek daha hızlı iş süreçlerine sahip olmasını hedefliyoruz. Bir çok SAP uygulamasının yer aldığı bu projenin, ARETE’nin uzman kadrosuyla en iyi şekilde hayata geçeceğine inanıyorum.” Akpınar, ARETE’nin geniş kapsamlı SAP projelerine başarıyla imza atarak yakaladığı büyüme ivmesini devam ettireceğini belirtti ve Şölen Çikolata SAP projesinde emek veren tüm ekiplere başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

 

2018-12-24T16:39:37+00:00